//ZMID znowu nawalił – przebudowa skrzyżowania Grójeckiej z Racławicką i Harfową znowu przesunięta!

ZMID znowu nawalił – przebudowa skrzyżowania Grójeckiej z Racławicką i Harfową znowu przesunięta!

To skrzyżowanie jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na Ochocie. Według audytu, wykonanego w zeszłym roku, bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu zostało ocenione na 0 (w skali 0–5). W styczniu 2018 roku po raz kolejny doszło tam do wypadku i potrącenia pieszego. Od września 2017 roku doszło w tym miejscu do co najmniej 4 wypadków, w których jedna osoba zmarła.

Od lat działamy na rzecz przyśpieszenia przebudowy tego śmiertelnie niebezpiecznego skrzyżowania – apelowaliśmy o to do władz Warszawy, składaliśmy interpelację (bit.ly/2lWECxn), nagłaśnialiśmy problem w mediach (bit.ly/kurier-racl).

Niestety, odwlekana przez władze Warszawy inwestycja właśnie złapała kolejne opóźnienie. Projektowanie trwa już od 2015 roku, projekt miał być gotowy w 2016 roku, a inwestycja miała się zakończyć w 2017. Jednak cztery lata to za mało czasu, by Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowychuporał się z zaprojektowaniem jednego skrzyżowania. W lutym pokazano jego koncepcję, obejmującą m.in. sygnalizację świetlną na przejściach dla pieszych (bit.ly/konc-racl). Jednak jak się dowiadujemy, koncepcja ta właśnie idzie do kosza. Urzędnikom przypomniało się, że… trzeba doprojektować pas do zawracania. Na przebudowę tego miejsca jeszcze więc poczekamy, a kolejnych zabitych i rannych dopisze się do statystyk warszawskiej nieudolności urzędniczej.

Jak wygląda sytuacja pieszego na tym skrzyżowaniu, dobrze obrazuje film, zamieszczony przez nas w styczniu tego roku: bit.ly/pdp-racl.

Przebudowa skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej to jeden z priorytetów w programie wyborczym Ochocian na Rakowcu i Szczęśliwicach. Nie zgadzamy się na niewyciąganie żadnych konsekwencji wobec urzędników, którzy od lat nie są w stanie choćby zaprojektować jednego skrzyżowania. Kandydujemy nie tylko do Rady Dzielnicy, ale i do Rady Warszawy – także po to, żeby przełamać urzędniczą niemoc i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Ochoty. Trzeba jak najszybciej przebudować to skrzyżowanie!

Nasz pełny program: bit.ly/program-ochocianie-2018.
Kandydujemy do rady dzielnicy jako KWW Ochocianie.
Kandydujemy do Rady Warszawy jako KWW Miasto Jest Nasze – Ruchy Miejskie (nasza kandydatka:Justyna Glusman).

#RuchyMiejskie #PrzewietrzmyWarszawę