//Skrzyżowanie Grójeckiej i Harfowej – jest koncepcja

Skrzyżowanie Grójeckiej i Harfowej – jest koncepcja

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych po trzech latach projektowania skrzyżowania Grójecka/Harfowa/Racławicka pokazał wreszcie pierwszą koncepcję jego przebudowy.

Efekt zmian będzie zadowalający przede wszystkim dlatego, że dzięki nim piesi zyskają bezpieczne przejścia z sygnalizacją świetlną. Światła pomogą także kierowcom w wyjeżdżaniu na Grójecką z obu lokalnych ulic i skręcaniu w lewo. Zadowoleni powinni być również rowerzyści, którzy otrzymają komplet przejazdów przez jezdnie oraz połączenie Rakowca ze ścieżką wzdłuż Grójeckiej i możliwość jazdy „pod prąd” jednokierunkową ulicą Harfową. Przewidywany termin zakończenia prac to rok 2019.

Skrzyżowanie ulicy Grójeckiej z Harfową i Racławicką należy do najniebezpieczniejszych na Ochocie. Wielokrotnie pisaliśmy o mających tam miejsce wypadkach, do których dochodzi często z winy kierowców, omijających pojazdy zatrzymujące się, by przepuścić pieszych na pasach (miesiąc temu zamieściliśmy wstrząsający film z takiego zdarzenia, kiedy piesi o włos uniknęli tragedii: bit.ly/pdp-racl).

Koncepcja w pełnej rozdzielczości na stronie ZMID: bit.ly/2s9Q7He.