//Nowa ulica połączyła Ochotę i Mordor Na Domaniewskiej

Nowa ulica połączyła Ochotę i Mordor Na Domaniewskiej

Dobiegają końca prace nad przebiciem nowej drogi pomiędzy Żwirki i Wigury a ul. Woronicza. Inwestycja wchłonęła ulicę Wyjazd – dotychczasowy dojazd do osiedla Marina, który został rozebrany, bo nie odpowiadał obecnym standardom, i wybudowany na nowo. Na drugim końcu nowa ulica łączy się ze skrzyżowaniem Woronicza i Etiudy Rewolucyjnej, gdzie powstało rondo (drugie rondo usytuowano przy wjeździe na Marinę). Roboty budowlane zostały już zakończone, brakuje jeszcze tylko ustawienia znaków pionowych. Lada dzień ostatni zamknięty odcinek drogi może zostać otwarty.

Nowa 800-metrowa ulica ułatwi wszystkim podróże między rejonem Rakowca a Służewcem:

🚌 pasażerom komunikacji miejskiej – przygotowano przystanki autobusowe (niestety z zatokami) dla obsługi przyszłej linii, która połączy Ochotę z tzw. Mordorem;

🚶‍♀️ pieszym, którzy otrzymali pełnowartościowe chodniki wzdłuż całej drogi;

🚗 kierowcom z szybko powstających tutaj osiedli oraz podróżującym między Ochotą a Mokotowem, którzy nie będą już musieli szukać sobie drogi przez wąskie uliczki dojazdowe na Wyględowie;

🚲 rowerzystom, którzy nową ścieżką dotrą ze Żwirki i Wigury do Woronicza, a stamtąd – już jezdniami – w rejon zagłębia biurowego i powstającej nowej dzielnicy mieszkaniowej na Służewcu.

Inwestycja w całości zlokalizowana jest poza naszą dzielnicą, a realizowana przez władze Mokotowa, jednak piszemy o niej, bo może mieć duże znaczenie dla ochocian. Takie lokalne połączenia, likwidujące bariery komunikacyjne, są bardzo potrzebne w centralnych dzielnicach Warszawy i dla codziennego życia tutejszych mieszkańców o wiele ważniejsze od wielkich inwestycji na peryferiach.