//Parking pod boiskiem przy Spiskiej – coraz bliżej końca pomysłu?

Parking pod boiskiem przy Spiskiej – coraz bliżej końca pomysłu?

Wczoraj Rada Dzielnicy prawie jednogłośnie wypowiedziała się przeciwko budowie podziemnego parkingu za 40 mln zł pod niedawno wybudowanym boiskiem Szkoła Podstawowa nr 97 przy Spiskiej. Po jednoznacznym proteście mieszkańców na konsultacjach w środę (240 głosów przeciw budowie, jedynie 3 za) to kolejny mocny głos z Ochoty przeciwko tej inwestycji.

Podczas dyskusji radny Ochocian Łukasz Gawryś podkreślał, że takkontrowersyjne przedsięwzięcie powinno zostać zaopiniowane przez mieszkańców i radnych ZANIM wydano setki tysięcy złotych na jego przygotowanie. Ma to być największa inwestycja miejska na Ochocie od dziesięcioleci (budżetowo większa niż np. planowana przebudowa pl. Narutowicza). Jednak król jest nagi – widać, że ta inwestycja jest kompletnie nietrafiona, bo prawie nikt na Ochocie nie broni tego parkingu. W dodatku władze miasta nie potrafią przedstawić nie tylko żadnych wyliczeń, ale też żadnych argumentów za jego budową. Radny Gawryś zwrócił więc uwagę na to, o czym mówimy od wielu miesięcy: mieszkańcom można oddać istniejące tuż obok parkingi miejskie, wykorzystywane głównie przez pracowników okolicznych biurowców.

Cieszymy się, że po pół roku przedstawiania naszych argumentów oraz zdecydowanym głosie mieszkańców okolicy radni jednoznacznie odrzucili inwestycję władz miasta. Dziękujemy też w tym zakresie za współpracę radnej Dorota Patrycja Stegienka. Liczymy, że władze miasta szybko wycofają się z tej propozycji.

Przypominamy jednak, że konsultacje cały czas trwają i gorąco zachęcamy do wysłania swoich uwag. Można je przesyłać do 3 lipca na e-mail: [email protected]. Nasze propozycje, z których można skorzystać: bit.ly/spiska-uwagi.

(Więcej o tej sprawie: bit.ly/parking-spiska).