//Parku Zachodniego w tym roku nie będzie

Parku Zachodniego w tym roku nie będzie

Miał zostać otwarty pod koniec 2017 roku, nie ma szans nawet w tym roku. Ogłoszony w lipcu przez dzielnicę przetarg na dokończenie budowy Parku Zachodniego został unieważniony, gdyż nie zgłosił się żaden wykonawca. Jest więc praktycznie pewne, że park w tym roku nie zostanie otwarty. Jak przekonywał odpowiedzialny za tę inwestycję wiceburmistrz Grzegorz Wysocki, do położenia nawierzchni na placu zabaw, alejkach i boisku potrzebne są odpowiednio wysokie temperatury i brak deszczu, o co z każdym miesiącem tego roku będzie coraz trudniej. O ile w ogóle uda się wybrać jakiegoś wykonawcę. Na chwilę obecną istnieje jedynie szansa na skończenie skateparku, który wykonuje wybrana w oddzielnym postępowaniu firma.

Sprawę komplikuje jeszcze fakt, że w 2019 roku ma się zacząć budowa linii tramwajowej z Wilanowa na Wolę, która będzie przechodzić przez teren Parku Zachodniego. Oznacza to, że prace budowlane będą trwały w parku przez kolejnych kilka lat, a na normalne funkcjonowanie tego terenu mieszkańcy będą musieli poczekać jeszcze długo.

Obecnie teren parku prezentuje się po prostu źle: zdewastowany pawilon, zarośnięte chwastami trawniki i pasy zieleni, „kwitnące” boiska. Rządząca dzielnicą koalicja PO-OWS tradycyjnie już nie radzi sobie nie tylko z inwestycją, ale nawet z bieżącym utrzymaniem tego terenu.

Więcej o sytuacji Parku Zachodniego pisaliśmy tutaj:
Bankructwo wykonawcy – https://www.facebook.com/ochocianie/posts/1634021826663540
Utrzymanie terenu parku – https://www.facebook.com/ochocianie/posts/1680081242057598