//Przebudowa Włodarzewskiej – wkrótce dokończenie inwestycji

Przebudowa Włodarzewskiej – wkrótce dokończenie inwestycji

Urząd Ochota – dzielnica m.st. Warszawy ogłosił przetarg na dokończenie przebudowy fragmentu ul. Włodarzewskiej. Ulica została otwarta we wrześniu zeszłego roku, inwestycja nie została jednak w pełni skończona. Powodem był brak porozumienia z monopolistą, firmą innogy Polska. Spór dotyczył przede wszystkim usunięcia kolizji instalacji podziemnych w rejonie ul. Zadumanej i połączenia z Al. Jerozolimskimi.

Poniżej kilka szczegółów dotyczących przetargu:

🚧 przebudowa ulicy dotyczy odcinka od zakrętu przed ul. Zadumaną do Al. Jerozolimskich – wraz z usunięciem kolizji energetycznych od ul. Usypiskowej do Al. Jerozolimskich;
🚶‍♂️ powstaną nowe chodniki oraz nawierzchnia jezdni;
⚡️ zostanie przebudowana kanalizacja oraz instalacje teletechniczne i elektryczne (sieci SN i NN);
🌳 zasadzonych będzie 59 drzew (zostaną uzupełnione szpalery klonów pospolitych, nasadzonych po obu stronach drogi w zeszłym roku) i powstanie 993 m2 trawnika.

Trzymamy kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie przetargu i zakończenie utrudnień w poruszaniu się pieszych w rejonie przystanku WKD Info i SKM: Warszawska Szybka Kolej Miejska oraz Al. Jerozolimskich. Szczególnie cieszy, że na całym odcinku Włodarzewskiej od Usypiskowej do Alej znikną stojące w paru miejscach na środku chodnika i przystanku autobusowego słupy energetyczne, przeszkadzające przechodniom i szpecące ulicę.

Termin składania ofert upływa 6 sierpnia, a wyłoniona firma będzie miała na wykonanie robót 5 miesięcy, licząc od dnia podpisania umowy. Dokończenie przebudowy Włodarzewskiej oraz zbliżająca się przebudowa Harfowej, Lirowej i Lutniowej umożliwią wreszcie kursowanie autobusów w tym rejonie w obu kierunkach. Miejmy nadzieję, że stanie się to już 1 września 2022, jak zapowiadają urzędnicy.

Opis inwestycji na naszej stronie: http://ochocianie.pl/inwestycje/wlodarzewska/
Dokumentacja przetargowa: http://www.urzadochota.waw.pl/…/przebudowa-ulicy…